Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 20.10.2020 09:55:39 

S úsmevom je život krajší!

Sem budem postupne písať skúsenosti s prírodnými liekmi, tak ako som ich buď ja, alebo moji známi odskúšali na sebe.

Všetci dobre vieme, že med má liečivé a aj kozmetické účinky. Tak aspoň niečo z toho vám chcem tu priblížiť.

Včelí med sa používa vo forme mastí, injekcií a taktiež bezprostredných injekcií - žihadlami včiel - ktoré sú považované za najúčinnejšie. Používanie včelieho jedu u chorých na srdce, pečeň, obličky a podžaludkovú žľazu sa nedoporučuje. Nesmie sa tiež používať pri cukrovke, vysílení organizmu, pri TBC, ochoreniach centrálneho nervového systému, skleróze a pri všetkých infekčných ochoreniach.

Materská kašička

Liečivé vlastnosti materskej kašičky boli v mnohých prípadoch prehnané, neraz sa jej pripisujú vlastnosti univerzálneho liečivého prostriedku. Veľmi dobré sú výsledky pri liečbe astmy, pomocou včelej kašičky. Včelia kašička podávaná diabetikom spôsobuje zníženie hladiny cukru krvi (do 33 %), už 3 hodiny po jej podaní. Pozitívne výsledky boli dosiahnuté u chorých na aj sklerózu.

Včelí vosk

Liečivé vlastnosti včelieho vosku boli známe už v staroveku. Hovorí sa, že vosk vyťahuje jedy. Prikladá sa vo forme masti na rany.

Včelí vosk je bohatý na vitamín A. V 100 g plastového vosku je obsiahnuté 4096 m.j. vitamínu A a pre porovnanie - v 100 g hovädzieho mäsa je iba 60 m. j. tohto vitamínu.

Žuvanie včelieho vosku má viacero priaznivých účinkov, napr. aktivizuje tvorbu slín a žalúdočných štiav, mechanicky čistí zuby od zubného kameňa a nikotínového povlaku u fajčiarov. Včelí vosk, ako je známe, je veľmi aromatický, skoro bez chuti a úplne neškodný.

5 medových receptov pre zdravie

Pri prechladnutí, chraptení a kašli

30 g šalviových listov, 5 g podbeľových listov, 3 lyžice medu, šťava z 1 citrónu

Šalviové a podbeľové listy sparíme pol litrom horúcej vody. Necháme 3x zovrieť a desať minút odstáť. Scedíme, pridáme med a šťavu z citróna. Každú hodinu pijeme dve polievkové lyžice tohto teplého nápoja.

Na chrípku

Nastrúhame strúčik cesnaku a zmiešame s medom. Pred spaním berieme jednu polievkovú lyžicu. Zapijeme prevarenou vodou. Užívame 3-5 dní. V čase chrípkovej epidémie posilníme obranyschopnosť organizmu pravi delným (denne asi 70 g) užívaním medu. Telo je potom odolnejšie a prípadná nákaza prebieha
miernejšie.

Na vysoký krvný tlak

1 pohár šťavy z červenej repy, 1 pohár mrkvovej šťavy, 1 pohár chrenovej šťavy (získame tak, že necháme nastrúhaný chren 36 hodín vylúhovať vo vode), šťava z 1 citrónu, 1 pohár medu

Uvedené suroviny zmiešame, užívame 1 polievkovú lyžicu 3x denne. Zmes chráňte pred teplom - najlepšie v chladničke.

Na nespavosť

Lyžicu medu dáme do pohára teplej prevarenej vody. Užívame jednu až jednu a pol hodiny pred spaním.

Na opuchnuté mandle

20 g duseného repíka, 2-3 lyžice medu

Dusený repík sparíme pol litrom vody, necháme desať minút lúhovať, a potom pridáme med.
POZOR! Nepije sa! Používa sa na kloktanie!

 

Med a škorica

OCHORENIA SRDCA

Zmiešajte med s mletou škoricou a natrite na chlieb miesto marmelády. Ak si takýto chlebík budete dávať na raňajky pravidelne, zníži hladinu cholesterolu a ochráni vás pred infarktom.

ARTRITÍDA

2 PL medu 1 ČL škorice rozpustite v šálke horúcej vody a pite pravidelne ráno a večer. Pomáha liečiť a pozbaví bolestí.

INFEKCIA MOČOVÉHO MECHÚRA
2 PL medu a 1 ČL škorice rozpustite v pohári vlažnej vody a vypite.

BOLESŤ ZUBOV
Pomiešajte 1 PL škorice a 5 PL medu. Aplikujte 3x na boľavý zub a bolesti sa zbavíte.

CHOLESTEROL
2 PL medu a 3 ČL škorice rozmiešajte v 2 dcl teplej vody. Ak máte zvýšený cholesterol, užívajte 3x denne. Na zníženie jeho hladiny však zaberá aj čistý med.

ŤAŽKÝ ŽALÚDOK
Pred každým jedlom zmiešajte1 ČL škorice a 2 PL medu a zjedzte. Zabránite tak prekysleniu žalúdka.


ČAJ NA DLHOVEKOSŤ
4 PL medu a1 PL škorice a uvarte ich ako čaj v 3 šálkach vody. Vypite denne ¼ šálky.


VYRÁŽKY
3 PL medu 1 ČL škorice vymiešajte na pastu. Pred spaním naneste na tvár a nechajte pôsobiť. Ráno si tvár umyte teplou vodou. Tvár by sa mala do týždňa vyčistiť.

KOŽNÉ INFEKCIE
Med a škorica sa môžu nanášať aj na miesta postihnuté ekzémami. Dokážu však zahojiť aj pásové opary kožné infekcie.

CHUDNUTIE
Každé ráno 30 minút pred raňajkami ešte na hladný žalúdok vypite šálku medu so škoricou (2 PL medu 1 ČL škorice rozpustite v šálke horúcej vody). Ak budete tento nápoj piť pravidelne, dokážete nielen schudnúť, ale svoju váhu si aj udržať, pretože med zabraňuje usadzovaniu tukov.

CHRONICKÁ ÚNAVA
1 PL medu a 1 ČL škorice zmiešajte s horúcou vodou a pite niekoľko denne okolo 15-stej hodiny.

PROTI ZÁPACHU Z ÚST
1 PL medu a 1 ČL škorice rozpustiť v teplej vode a kloktať každé ráno.

 Med ochraňuje žalúdok pred tvorbou vredov a lieči niektoré jeho choroby. Dokáže uvolniť bolesti. Je dobrý na posilnenie imunitného systému, pretože objavuje mnoho vitamínov a železa. Posiľuje biele krvinky a tak dokáže ochrániť organizmus pred vírusmi a baktériami.

Škorica a med zabraňujú tvorbe plynov pri trávení.

Medová detoxikačná masáž 

Pod pojmom medová masáž si každý predstaví niečo príjemné, jemné a sladučké. Možno teraz niekoho sklamem, ale nie je to celkom tak. Táto masáž môže byť aj trošilinku bolestivá, ale zato jej účinok nám to viacnásobne vynahradí.

Takáto masáž pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

Takisto ako pri bankovaní, i iných masážach je i tu dôležité poznanie tzv. Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia, a podľa toho vieme, kde máme najväčšie problémy.
Používame k nej najlepšie agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Lesný med má aj silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie. Výhodné je, ak máme medík z čo najbližšieho okolia nášho bydliska, ten je pre náš organizmus najlepší.
Medom natrieme chrbát ošetrovaného, ten pôsobí jeho liečivá sila priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. V druhom kroku špeciálnymi pohybmi rúk „pumpujeme“ či „vysávame“ staré toxíny a usadeniny až z hĺbki tkaniva, dokonca až z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.

Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku.
Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie /okrem alergie na med/, reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných.
SAmozrejme, sú aj kontraindikácie, kedy nie je táto masáž vhodná a to je alergia na MED!, miest o s otvorenou ranou, pri poškodenej pokožke ako je ekzém, silná výsypka, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri galukóme /vysoký očný tlak/, pri krvácaní v tele /vredy a pod./, pri trombóze, a pri akútnych infekčných ochoreniach.

MAsírujeme len chrbát, v istom prípade je možné aj koleno. PRi vyťahovaní toxínov z nôh pomáha masáž od krížovej oblasti smerom hore, a pri detoxikácií hlavy a ramien sa pôsobí od vrchu chrbta smerom dolu.

NAjúčinnejšie táto terapia pôsobí ak trvá hodinu a pozostáva z troch približne dvadsaťminútových masáží, s krátkymi prestávkami na oddych klienta aj maséra. POhyby rúk maséra totiž pripomínajú odliepanie leukoplastu z pokožky, takže si asi viete predstaviť ten efekt. 

PO masáži môže klient pociťovať mierne stavy ako po detoxikácií, preto musí prijímať veľa tekutín. Zdravý človek môže túto masáž absolvovať raz za mesiac, pri akútnych problémoch 2 x do týždňa aspoň mesiac, alebo 1 x týždenne 2 mesiace. Po určitej pauze sa kúra môže zopakovať, alebo doplniť masážou lávovými kameňmi či saunovaním.

Liečivé účinky medu


Keďže med obsahuje osemdesiat percent cukrov, je okamžitým zdrojom energie. Je zaujímavé, že energia len z 30 gramov medu by včele stačila na obletenie zemegule. Okrem toho, že med je kvalitnou potravinou, je aj zdrojom vitamínov skupiny B aj rôznych minerálov a antioxydantov. Už po stáročia  sa používa pri liečbe poranení, popálenín, sivého zákalu, vredov na koži, odrenín. Lyžička medu pred spaním vám zlepší aj kvalitu spánku.
Med sa stal menej populárny po objavení antibiotík. Teraz sa znova dostáva do lekárničky modernej medicíny. Výskum ukázal, že enzým, ktorý včely pridávajú do nektáru, má mierne antibakteriálne a antibiotické účinky preto, že vytvára peroxyd vodíka a ten ničí škodlivé baktérie. Ak sa med použije pri povrchových zraneniach, zmierňuje zápal a podporuje rast nového tkaniva.
Nepoznáme iné potraviny, ktoré sú také výživné a lahodné ako med a majú zároveň liečivé účinky.

 

Domov 

TOPlist
Upozornenie!!!! Väčšina textov a obrázkov nie sú mojím autorským dielom. Slúžia predovšetkým pre moje potreby.Ak sa niekto cíti dotknutý obsahom mojich stránok alebo je autorom niektorého diela (vie to aj korektne dokázať), nech ma kontaktuje.Túto časť odstránim.